Jaké jsou barvy léta 2021? Ostře žlutá, bílá i šedá

Móda je hra a ta letošní se hraje v trikotech velice zajímavých barev. Jako hlavní byly vyhlášený ostře žlutá a šedivá, ale my už teď víme, že podzim bude pestrý. Která barva letního oblečení je vám nejmilejší? A jakým materiálům dáváte přednost?

 

Barva pro puristy i dobrou náladu

 

Dáváte přednost minimalistickému oblékání, jehož jednotlivé prvky spolu kombinujete? Nebo vám šatník slouží k reflektování vašeho rozpoložení (případně navození pohody)? Určitě už víte, že po bláznivém období hledání se vlastního stylu, má následovat takové, kdy víte, že nemusíte kupovat cokoliv, ale jen to, co s vámi skutečně ladí (a to včetně doplňků). Možná ještě občas stoupnete vedle a koupíte něco z nerozvážnosti, ale vždy respektujte sami sebe a svoje tvary. Pokud se ve žluté necítíte dobře, zvolte některý ze šedivých odstínů, protože tato barva se dobře kombinuje s dalšími nebo vytrvejte u oblíbené černé. Paleta pro rok 2021 je pestrá.

 

Další trendy barvy a vzory pro 2021

 

Krajky, výšivky, pajetky, nabírané rukávy a ozdobné šňůrky nemusí vyhovovat každému nebo dané příležitosti. Zvířecí vzory, kostku a hutné materiály alá medvídek také každý nesnese. Vybírejte z lahvově zelené, královsky modré, fialové, červené, černé a bílé (slonová kost). Na podzim se také objeví čokoládově hnědá a rezavá v různých odstínech, která snad vystřídá ostře oranžovou. Milujete-li růžovou, pak může být letos v odstínu čajové růže a nachové. Všechny tyto barvy a vzory sice snesou barevné doplňky, ale extrémní odstíny doplňků možná v další sezóně neunosíte. Klasika je sázka na jistotu. Vždy také raději jeden doplněk uberte. Nicméně uznáváme, že pěkný batůžek ještě nikdy nikoho neurazil…

 

Kdo rozhoduje o tom, která barva bude módní?

 

Když v roce 1963 firma Pantone zaváděla svůj vzorník barev (PMS), netušili, že se vzorník časem stane biblí grafiků a módních návrhů. Tehdy bylo ve vzorníku přes pět set barev, nyní obsahuje 2154 barev. Barvy jsou důležité pro spoustu oborů, marketéry, malíře, stejně jako konstruktéry. Sama firma uvádí, že její vzorníky používá přes deset milionů odborníků. A to jsou možná ti, kteří potom rozhodují o tom, jaké oblečení bude populární o další dvě sezóny později… Chcete-li se seznámit s konkrétními odstíny pro podzim/zimu 2021, najdete je zde.